İki Renkli Bisküvili Pasta Tarifi

İki Renkli Bisküvili Pasta Tarifi

Bugün sizlere pasta tariflerimizden kolay ve görünüm olarak da oldukça iştah açıcı olan ve en hoşu da pratik bir biçimde hazırlayacağınız iki renkli bisküvili pasta tarifini hazırladık. Pötibör bisküvili ile hazırlayacağınız pasta tarifi, hem beş çayları için hem de buzlukta bekleterek aniden gelen davetlileriniz için, yaptığınız börek ve çöreklerin yanında  kullanabilirsiniz.

 Ayrıca sizin için hazırladığımız düzeyli İki Renkli Bisküvili Pasta hazırladığımız galerimizi takip ederek pastanızı nasıl hazırlayacağınız ve nasıl bir sunum ile servis edeceğiniz hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz. Pastayı keserken kesinlikle verev bir biçimde kesiniz. Kolay gelsin..

İki Renkli Bisküvili Pasta Tarifi için malzemeler

Kakaolu pötibör bisküvi 1 kutu

Sade pötibör bisküvi 1 kutu

28 gram Kakao  4 yemek kaşığı

125 gram un 1 su kadehi

1 yumurta yalnızca sarısı

17 gram margarin 1 yemek kaşığı

Toz şeker bir bucuk su kadehi

1 kilo süt

Hindistan cevizi

İki Renkli Bisküvili Pasta

İki renkli bisküvili pastanın sosunun  yapılışı:

  • İki renkli bisküvili pasta tarifimizi yapmaya sos ile başlıyoruz, evvel derin bir kabın içine kakao sonra sırası ile şeker, unu da ilave edip tel mikser ile iyice karıştırıp harmanlayın.
  • Daha sonra sütümüzü de ilave edip iyice çırpıyoruz ve çırpma harekâtı sırasında yumurtanın sarısını da ilave edip çırpmaya devam ediyoruz. Karışımız hazır şimdi bu karışımı ocağa alıp aralıksız karıştırarak kremamızı pişiriyoruz.
  • Kakaolu kremamız pişip koyulaştıktan sonra yağımız ilave edip, krema göz göz kaynamaya başlayana ve yağ eriyene kadar devam ediyor ve ocaktan alıyoruz.

İki renkli bisküvili pastanın yapılışı:

  • Görsellerimiz de olduğu gibi  dikdörtgen bir kek kalıbı içine alüminyum folyo yerleştirip, hazırlamış olduğunuz kalıbın içine bir ölçü sos dökünüz.
  • Daha sonra teker teker pötibör bisküvi üstüne sostan sürerek gizeme halinde kalıbın içine diziyoruz. Dizme işimiz kenarları da pötibör bisküvi bisküvi ile doldurarak son buluyor. Kalan sosla da üstünü kapatıp buzdolabında bekletin 10 saat

İki renkli bisküvili pastanın servisi:

Dolapta beklettiğiniz pastanın üstünü kalmış olana çikolata  sos sürerek iyice sıvıyoruz ve son olarak hindistan cevizi ile ziynetliyoruz.

FOTOĞRAFLARI DAHA AYRINTILI GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN ÜZERLERİNE TIKLAYINIZ…